Muğla ve Ötesi

İncekum

Şimdilerde gözde tatil yeri olan Muğla’nın küçük ilçelerine birlikte göz atalım.

Akyaka                                                                                                                 

Yazın sıcak havasından bunaldığınız zamanlarda keşke şimdi Akyaka’da Azmak Nehri’nde olsam diyeceğiniz bir kez gittiğinizde asla unutmayacağınız anılarla döneceğiniz sevimli bir belde. Ege bölgesinde tercih edebileceğiniz en güzel yer bile olabilir. Marmaris’e olan yakınlığı hem eğlence hem de doğa içerisinde bulunmak isteyen tatilciler için vazgeçilmez özelliğidir.

1.Azmak Nehri: Yaz kış aynı serinlikte olan bu nehir (8-12 derece), yanlarında keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlara da sahip. Özellikle sıcak yaz akşamlarında sizi doğal hoş bir esintiyle eşlik ediyor.

2. West Cafe: Ürünleri ayrı mekan dizaynı ayrı sizi kendine hayran bırakacak bu cafede yer bulmanız bir o kadar zor olsa da uğramadan dönülmemesi gereken yerlerden. İçinde Olive Farm’ın ürünlerinin satıldığı bir satış noktası da bulunduruyor! Olive Farm demişken %100 doğal olan cilt bakım ve mutfak ürünlerine de göz gezdirin.

3. Kite Zone: Kiteboard eğitimi alıp malzemelerini kiralayabileceğiniz bu sahil fotoğrafçılara da güzel kareler yakalattırıyor.

4. Ottoman Butik Otel: Eşsiz nehir manzarasını yerinden izleyebileceğiniz nefis bir butik otel. Burası için bir gün oldukça az! Akyaka’nın en güze otellerinden.

Ottoman Butik Otel

5. Baga Hotel: Akyaka’daki en iyi otel olan Baga fiyatıyla da bunu bize kanıtlıyor. Kendine ait iskelesi de bulunana Baga Hotel Akyaka merkezinin biraz dışında bulunmaktadır.

6. Çınar Plajı: Baga Hotel’in yan koyu olan Çınar Plajı’na girişler ücretlidir. (Kişi başı 20) Eğer şezlong kullanmayacaksanız size 20 tl karşılığında verilen kartları işletmenin restoranında da kullanabilirsiniz.

7. Kleopatra Plajı: Marmaris Yolu üzerinde kalan Kleopatra Adası’nın özel kumu ve turkuaz rengi suyunda yüzmek tatilinizin en keyif veren anlarından olacaktır. Bu adaya ulaşım teknelerle sağlanmakta ve koruma altındadır. Adada antik tiyatro ve yapılar bulunduğu için adaya giriş müze kart ile sağlanmakta.

Kleopatra Adası

8. İncekum Plajı: Adaya giden yolun ikinci sapağında bulunan İncekum Plajı’da başka bir gün değerlendirilebilinir.

İncekum Plajı

Selimiye

Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye işkenceli, virajlı yollarına rağmen gitmekten asla sıkılmadığım her gittiğimde bana yeni insanlar ve lezzetler katıyor. Maalesef kumlu bir plajı yok ama denizdeki çakıllar size berrak bir su sunuyor.

Selimiye

9. Paprika: Adını ilginç tatlılarıyla ve sunumlarıyla duyurmuş olan Paprika’da yer bulabildiyseniz oldukça şanslısınız demektir. 🙂 Diyetinizi bir an için unutun ve pamuk şeker sunumuyla gelen çilekli limonatanızı yudumlarken farklı tatlı kombinasyonları yapın. 🙂

paprika

Küçük mağazalardaki ilginç tasarımlar ileride Bodrum- Türkbükü gibi olacağının işaretçisi. Daha kalabalıklaşmadan bu yaz tatili için Selimiye’yi de tatil planınıza eklemenizi ısrarla öneririm!

Selimiye

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here