Bozcaada Günlükleri

Rüzgar Gülleri

Bozcaada benim için kısa tatillerin mükemmel kaçamak yeri olmuştur. Yaz ayları ve özel günlerde çok kalabalık olan adanın en sakin ve sevimli olduğu ideal ay Eylül’dür.

Bozcaada’da nerelere gidilir / nerede konaklanır?

 • Çınaraltı Çay Bahçesi                                                                                                   Adaya indiğiniz gibi sizi kucaklayan bu sevimli çay bahçesinde gezimize başlamadan  soluklanmaya ne dersiniz? Adaya özgü çaylarla buraya adapte olmanın yanı sıra adanın en serin soluklanma noktasıdır.
 • Ataol Çiftliği / Ataol Beach & Bungalows                                                                       Çocuklu ailelerin vazgeçilmez konaklama yeri olan Ataol Çiftliği’nin kendi üretimleri olan şaraplarıyla da kendilerinden söz ettiriyorlar. Kesinlikle Ayazma Şarabını denemeden dönmeyin! Aynı zamanda kardeş işletmeci olan Ataol Beach ise Tuzburnu Plaj’ının yanında istikamet etmektedir. Burada ise Bungalow kiralayabilir veya günübirlik olarak ücretli plajından yararlanabilirsiniz.
  Tuzburnu

  Ataol Çiftliği
 • Aral Çiftliği                                                                                                                     Yeni keşfettiğimiz çok sevimli bir çiftlik daha. Oldukça renkli, kendi reçelleri ve ürünleriyle mükemmel bir kahvaltı sunan güzel bir konaklama yeri. Sakin ve kafa dinlemek için ideal.
Aral Çiftliği
 • Rüzgar Gülleri                                                                                                             Akşam üzerine denk getirdiysek arabamızı, şarabımızı ve kadehimizi kaptığımız gibi doğruca rüzgar güllerine gidiyoruz. Bi Küçük Eylül Meselesi’nin en güzel bölümü olan rüzgar gülleri sahnesi burada çekilmiştir. Repliklerinde de geçtiği gibi burada güneşi batıranlar ölümden korkmazlar. 🙂 Burası güneşi batırmayı en seveceğiniz yerlerden olacaktır.

  Rüzgar Gülleri
 • Simyon Meyhanesi                                                                                                     Sıra geldi akşam yemeğine, adada size önerebileceğim en güzel meyhanedir. Mezeleri ve yemekleri oldukça lezzetli fiyatları da diğerlerinde göre daha uygundur. Sıcak ot ve Ege Karma’sı tercih edebileceğiniz değişik ve lezzetli mezelerden olabilir.
 • Polente                                                                                                                        Adanın en sevimli eğlence mekanıdır. Polente’nin önünden geçerken biri sizi elinizden tutup dansa çağırırsa hiç şaşırmayın. Eğlencenin sokağa taştığı her gece mutlaka gidilmesi gereken adını ada çiçeklerinden alan mekandır.                                                 
 • Çiçek Pastanesi                                                                                                             İkinci günden merhaba. 🙂 Kurabiyeler için en doğru adresteyiz. Damak çatlatan, damla sakızlı, badem ezmeli kurabiyeler benim en sevdiklerim. Yanımıza atıştırmalık olarak alabiliriz bizim için bol denizli bir gün olacak 🙂
 • Beylik Koyu                                                                                                                  Kurabiyelerimizi aldıysak hemen arabaya atlayıp koy koy gezmeye gidiyoruz. İlk durağımız Beylik Koyu burası adını bir gemiyle duyurdu. Geçen yıla kadar terk edilmiş gemiyi görmeye gelen tatilciler tarafından çokça resimlenen o gemi maalesef kaldırıldı. Ama denizi güzel olan koy hala görülmeye değer. Alçak arabayla inilmesi zor olan koyun yolunda dikkatli olmanızı öneririm.
 • Ayazma Plajı                                                                                                               Beylik Koyu’na yakın olan Ayazma Plajı Bozcaada’daki en düzenli plajlarındandır. Burada şemsiye, şezlong ve aperatif yemek yiyeceğiniz yerler de bulunmakta. Eğer kalabalık ve eğlenceli yerler seviyorsanız burası ilk tercihiniz de olabilir.
 • Habbele Beach                                                                                                            Güzel suyuyla aperatifleriyle kalbinizi çalabilecek bir mekan daha. Mantısını ve limonatasını tatmadan ayrılmayın! Zaten denizde biraz acıkacaksınız. 🙂

  Habbele Beach
 • Tuzburnu Plajı                                                                                                               Benim denizini en çok sevdiğim plajdır zaman zaman kirli de olsa güzel zamanına denk gelince en keyifli vaktinizi burada geçireceksiniz.
  Tuzburnu Plajı

  Tatilimizin sonuna geldik, dönmeden önce biraz daha kurabiye depolamaya Çiçek Pastanesi’ne tekrar uğradık. Hoşçakal Bozcaada!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here