İstanbul Etkinlik Takvimi – Kasım 2018

Etkinliklerle dolu dolu geçen bir Ekim ayından sonra yine dopdolu olan bir İstanbul zamanı bizi bekliyor. Bu ay Zorlu’yu sık sık ziyaret edeceğiz deyim yerindeyse Zorlu’nun sahneleri evimiz olacak. Babylon’da da nefis konserler var. Zorlu sahnelerindeki konserler ve tiyatrolar haricinde Eataly Mutfak Atölyesi’nde pek güzel çalıştaylara katılacağız.

Garanti Caz Yeşili programında harika konserler var. Çılgın bir Mix Festival bizi bekliyor. Hatta öyle ki bu gözler Mix Festival‘de sahne alacak Polo & Pan’ın afişlerini duvardan titizlikle çıkarıp alan çok havalı kızlar gördü. Ayrıca Aralık rehberinde de olacak Tiyatro Festivali başlıyor.

Bu yazının temalarından biri de “sevenleri gidecektir, bilmeyenler kaçırmasın” ? Geçtiğimiz yıllarda ülkemizi ziyaret eden müzisyenler seyircimizi çok sevmiş olacak ki tekrar tekrar geliyorlar. Bize bundan bittabii çok hoşnutuz. O zaman gelin, bu ay İstanbul Kasım ayı etkinlik rehberimizde neler varmış yakından bakalım.

1 Kasım Perşembe 

Rival Consoles Konseri

Zorlu Psm / 20.30

rival consoles - istanbul kasım etkinlik takvimi
rival consoles – istanbul kasım etkinlik takvimi

Londra çıkışlı müzik dehası Rival Consoles bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Sonar İstanbul’daydı. “Howl” albümü ile gönüllere taht kuran ve performansı çok beğenilen Ryan Lee West tekrar Zorlu’nun sahnesinde olacak ve Kasım Ayına yakışır bir açılış yapacak. Ayrıca sonrasında Mabbas sahnede olacak.

Biletleri aşağıdaki linkten alabilirsiniz;

http://www.biletix.com/etkinlik/V5R11/TURKIYE/tr

The Soft Moon Konseri

Salon İKSV / 21.30

Bu akşamın bir diğer konseri Luis Vasquez’in tek başına hayata geçirdiği solo projesi ,sonrasında güzel bir gruba dönüşen The Soft Moon daha önce ülkemizi birkaç kez ziyaret etmişti. Albüm turnesi kapsamında, efsane performanslarıyla tekrar Salon’un sahnesinde olacak. Nefis soundları olan grubu sevenleri zaten kaçırmayacak ayrıca Post-Punk açlığı çekenler için müthiş bir alternatif olacak.

Çingeneler Zamanı Müzikali 

CKM / 20.30

Ben bu akşam konsere gitmeyeceğim diyenler için de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Kumbara Görsel Sanatlar tarafından sahneye konan Çingeneler Zamanı Müzikali olacak.

2 Kasım Cuma 

Fizy Nights: Oldies But Goldies 

Babylon / 22.00

Fizy-Nights-Oldies-But-Goldies

Artık klasikleşmiş olan Oldies But Goldies geceleri bu defa Fizy Nights kapsamında, Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçkileriyle; Madonna’dan Donna Summer’a, Abba’dan Village People’a Babylon sahnesinde olacak. İçkilerinizi yudumlarken zaman tünelinde olacağınız çok şeker bir Cuma akşamı olacak.

Biletler için aşağıya tık tık;

https://www.mobilet.com/event/fizy-nights-oldies-but-goldies-2502-dfa2

3 Kasım Cumartesi 

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

Babylon / 22.30

ilhan erşahin - istanbul sessions
ilhan erşahin – istanbul sessions

Erşahin’in 2008 yılında başlattığı İstanbul Sessions projesi tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz Haziran ayında son stüdyo albümleri “Solar Plexus”u yayınlayan grup Cumartesi akşamı Babylon’un sahnesini yakmaya hazırlanıyor. İlhan Erşahin’e perküsyondaki hünerli elleriyle İzzet Kızıl, Alp Ersönmez, Turgut Alp Bekoğlu eşlik edecek. Uluslararası pek çok sahnede de konser veren bu grubun konserlerine her daim gidilir.

Nazan Öncel 

Moda Kayıkhane / 22.30 

İstanbul’da bir diğer etkinlik Moda Kayıkhane’nin sahnesinde. Kendisini ayrı şarkılarını ayrı sevdiğimiz sevgili Nazan Öncel, eski ve yeni şarkıları ile sahnede olacak.

4 Kasım Pazar

İtalyan Mutfağında Olmazsa Olmaz-Taze Makarna

Eataly Mutfak Atölyesi / 19.00

Çalıştaylarına hayran olduğumuz Eataly bizi makarnanın sırları ile buluşturmaya devam ediyor.  Lasagne Bolognese ve Tagliatelle al Pesto tariflerini gerçek bir italyan ile deneme fırsatı yakalamanın dışında bir de şarap eşliğinde yaptığınızı yiyeceksiniz! Bir pazar günü akşamı insan daha ne isteyebilir ki!

Etkinliğe bilet almak isterseniz aşağıya link bırakıyorum;

http://www.biletix.com/etkinlik/VEE65/ISTANBUL/tr

Bir Delinin Hatıra Defteri

Zorlu PSM / 20.30

Bir Delinin Hatıra Defteri
Bir Delinin Hatıra Defteri

Efendim asla bilet bulamadığımız; Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde olduğu,müthiş oyun bu ay sadece, 4 Kasım akşamı istanbul’da olacak. Tek perde 75 dakika süren bu harika performansı izleyemediyseniz kesinlikle kaçırmayın.

5 Kasım Pazartesi 

Cimri Tiyatrosu

Beşiktaş Kültür Merkezi / 20.30

istanbul etkinlikleri - cimri semaver kumpanya
istanbul etkinlikleri – cimri semaver kumpanya

İstanbul Komedi Festivali Kapsamında sahneye olacak olan Moliere’nin ünlü oyunu Cimri, aslında 4. Sezonunda. Semaver Kumpanya tarafından sahneye konan oyunun yönetmenliğini Tansu Biçer yapıyor. Bol kahkaha garanti! Hemde daha evvel oyuna giderek tecrübe ile sabitledik efendim! Bize güvenin..

6 Kasım Salı 

Bir Yaz Gecesi Rüyası Tiyatrosu

CKM / 20.30

Bir Yaz Gecesi Rüyası
Bir Yaz Gecesi Rüyası

Yine bir tiyatro akşamındayız. İzlemediyseniz kesinlikle izlemeniz gereken oyunun yönetmen koltuğunda Aleksandar Popovski oturuyor. Kadroda ise ödüllü oyunculardan Levent Üzümcü, Neslihan Yaldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın var. Shakespeare’in unutulmaz eseri Bir Yaz gecesi Rüyası en muhteşem komedi örneklerinden. Şimdiden iyi seyirler.

7 Kasım Çarşamba

Fatih Erkoç-Kerem Görsev konseri

CKM / 20.30 

Bu “Küçük Cumartesi” akşamında çok güzel etkinlikler var.

Yıllardır olduğu gibi aynı sahneyi paylaşmaya devam eden Fatih Erkoç ve Kerem Görsev yine kulaklarımızın pasını silecek. Canlı performanslarının harika olması dışında, sahne uyumları da muhteşem olan ikilinin konseri kaçmaz.

90’lar Türkçe Pop Partisi

Zorlu PSM / 21.00

istanbul etkinlik takvimi- 90'lar
istanbul etkinlik ajandası – 90’lar

Serinin ikinci partisi, 90’lı yılların en sevilen şarkılarından oluşan seçki ile bize tam bir TBT akşamı yaşatacak.

Falstaff Operası 

Süreyya Operası / 20.00

Giuseppe Verdi’nin bestelediği 3 perdelik komedya, William Shakespeare’in Windsor’un Şen Kadınları oyunundan ilhamını alıyor. Tasarımıyla dikkat çeken dekorda Efter Tunç imzası var. Orkestranın şefliğini Roberto Gionola’nın yaptığı operada çapkın ihtiyar Falstaff’ı Kevork Tavityan canlandırıyor. Devlet Opera ve Balesi’nin elinden çıkan, incelikle hazırlanmış bu komedyayı kaçırmayın.

8 Kasım Perşembe 

Garanti Caz Yeşili: Ought

Babylon / 20.30

ought band - istanbul kasım ayı etkinlikleri
ought band – istanbul kasım ayı etkinlikleri

Daha önce şehrimizi ziyaret eden Post-Punk müzik yapan Ought, bu sefer Garanti Caz Yeşili kapsamında yine sahnede olacak. Aynı zamanda son albümleri Room Inside The World’ü görücüye çıkaracak.

9 Kasım Cuma 

Garanti Caz Yeşili: Submotion Orchestra

Babylon / 21.30

submotion orchestra istanbul kasım etkinlikleri
submotion orchestra istanbul kasım etkinlikleri

İngiltere çıkışlı, elektro caz ile dubstep türlerini harmanlayan grup Caz Yeşili kapsamında Babylon’un sahnesinde olacak. İlk defa Babylon’un sahnesinde dinleyeceğimiz Kites albümü grubun son senelerde yaşadığı doğum/ölüm gibi kişisel hikayelerden esinlenerek oluşturdukları 10 adet polaroid etrafında şekillenen 10 şarkıdan oluşuyor.

Ülkemizde de pek çok seveni olan Submotion Orchestra’nın muhteşem müzik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız var. Bu nedenle bizde ilk defa dinlemek için orada olacağız.

Etkinlik biletleri için;

http://babylon.com.tr/en/event-detail/9-kasim-2018/garanti-caz-yesili-submotion-orchestra

10 Kasım Cumartesi

Tamino Konseri

Zorlu PSM / 20.30

istanbul kasım etkinlik rehberi - Tamino
istanbul kasım etkinlik rehberi – Tamino

Yarı Mısırlı yarı Belçikalı olan Tamino Moharam Fouad; sesi muhteşem şarkıları muhteşem bir habibi. Son albümü Amir ve çıkış şarkısı Persephone şimdiden gönüllere taht kurdu. Bilen bilir daha önce habibiyi İKSV’de ağırlamıştık zaten. Bu sefer yeni albümü canlı dinleyeceğiz. Tamino’yu asla kaçmayacak olan konser kategorisine alıp cümlemizi sonlandırıyoruz.

11 Kasım Pazar

İtalyan Artizanal Ekmek 

Eataly Mutfak Atölyesi / 13.00

Garanti ediyoruz etkinliklerle mis gibi geçecek bir İstanbul pazarı!

Yine Eataly’nin muhteşem etkinliklerinden birinde olacağız. Havanın soğuk ama içeride sıcacık ekmek kokularının olacağı çalıştayda; Piadina, pane integrale, Puccia ve lingue di suocera gibi italyan mutfağının güzide ekmeklerin tarifleri denenecek.

Celui Qui Tombe – Düşen Kimse 

Zorlu PSM / 20.00

Celui Qui Tombe - İstanbul Etkinlik Rehberi
Celui Qui Tombe – İstanbul Etkinlik Rehberi

Bunu sakın kaçırmayın sonrasında fazla uzaklaşmadan harika, çok değişik bir şey izleyeceğiniz Zorlu PSM sahnesine gidiyoruz.

Ünlü Fransız akrobat Yoann Bourgeois, Celui Qui Tombe gösterisi ile Türkiye’ye geliyor. Fizik kanunlarını alt-üst eden sanatçının gösterisini mutlaka izleyin. Ne kadar güzel bir pazar oldu şimdiden!

13 Kasım Salı

Rodrigo Amarante 

Zorlu PSM / 20.30

Rodrigo Amarante İstanbul Kasım Etkinlik Takvimi
Rodrigo Amarante İstanbul Kasım Etkinlik Takvimi

Narcos dizisinin jenerik müziği Tuyo ile bilinen Amarante 13 Kasım akşamı Zorlu’nun sahnesine konuk oluyor. Dinlemeye doyulamayan bir sürü şarkısı olan Rodrigo Amarante Brezilya müzik tarihinin en iyi 100 müzisyenlerinden biri olarak gösterilmiş. Şimdilerde 2019 da çıkaracağı albüm için hazırlanıyormuş. Tardei ve Tuyo’yu canlı dinlemek çok güzel olacak.

14 Kasım Çarşamba 

İtalyan Mutfağında Olmazsa Olmaz-Pizza

Eataly Mutfak Atölyesi / 19.00

İşten çıkıyorsunuz doğru doğru İstanbul Zorlu’ya gidiyorsunuz ve İtalyan pizza sanatının inceliklerini öğreniyorsunuz. Sonra da şarap eşliğinde yaptığınız pizzayı yiyorsunuz. Çalıştayda imposto yani pizza hamuru dışında pomodoro domastes sosu ve cottura denilen pişirme tekniklerini öğreneceksiniz.

İlhan Şeşen & Sunay Akın Konseri

Zorlu PSM / 20.30

“Ben istemem pizza falan, pizzamı hazırdan yerim, konserime giderim” diyenler mutlaka olacaktır. O zaman İlhan Şeşen ve Sunay Akın konseri tam size göre. İlhan Şeşen’in aşk şarkıları Sunay Akın’ın öyküleri ekseninde gerçekleşecek olan konser Çarşamba akşamı için güzel bir etkinlik olacak.

16 Kasım Cuma

Tüy Kalemler Tiyatrosu

Zorlu PSM / 20.30

Bu akşam Zorlu’nun sahnelerinden birinde Tatbikat Sahnesi‘nin sahneye koyduğu, Marquis de Sade’ın yaşam hikayesinin oyunlaştırıldığı Tüy Kalemler olacak. Sade’ı harika oyunculuğu ile Erdal Beşikçioğlu canlandırıyor. Sahne tasarımı da şahane olan oyun bu ay  bir kez İstanbul’da oynanacak.

Mix Festival Konserleri

Zorlu PSM 

  • Turkcell Sahnesi 

21.00 / Nova Persona • 22.15 / Kazy Lambist • 23.45 / Otzeki • 01.30 / Polo & Pan • 02.45 / Mabbas

  • Studio Sahne

20.00 / Sevil Soylu • 21.30 / Sophie Hunger • 23.00 / Cava Grande • 00.30 / Undo • 02.00 / Losless

istanbul etkinlikleri - mix festival
istanbul etkinlikleri – mix festival

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen çılgın Mix Festival’de yine sabahın ilk ışıklarına kadar müzik susmayacak. Bu yıl yine süper ötesi sanatçıları ağırlayacak olan festival 2 güne yayılacak. İlk gün programı -yukarıda belirttiğimiz gibi- dolu dolu geçecek. Şahane fransız ikili Polo & Pan’dan tutun da alternatif elektronik müzik yapan ingiliz kuzenler Otzeki’ye bir diğer sahnede büyülü sesiyle Sophie Hunger’dan Undo’ya müthiş bir ilk gün beliyor bizi.

Etkinlik biletleri için;

http://www.biletix.com/etkinlik/UNN55/ISTANBUL/tr

17 Kasım Cumartesi 

Mix Festival Konserleri

Zorlu PSM

  • Turkcell Sahnesi

19.00 / Zeynep Erbay • 20.15 / Emancipator Ensemble • 22.15 / Aurora • 00.00 / Tender • 01.30 / Her • 02.30 / Thug Life – R&B Party

  • Studio Sahnesi

20.00 / Turkish Edits • 21.30 / Monality • 23.00 / Baba Zula  • 00.45 / Hey! Douglas • 02.15 / Barış K.

Mix Festival ikinci gününde de bomba gibi devam ediyor. Bu akşam ise elektronik müzik ile R&B müziği harmanlayan Tender, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri eşsiz yorumları ile Hey! Douglas, Türkiye’nin en başarılı gruplarından Baba Zula gibi isimler sabaha kadar sahnede olacak! Her yıl daha da iyi olan Mix Festival sevenlerine benzersiz bir deneyim yaşatacak.

Komik Tiyatro 

Uniq Hall / 20.30

komik tiyatro - istanbul etkinlikleri
komik tiyatro – istanbul etkinlikleri

Bir diğer etkinliğimiz İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Uniq Hall sahnesinde olacak Komik Tiyatro. Bugün açılışını yapacak olan festivalin ilk tiyatrosu Komik Tiyatro, sekiz yıl aradan sonra yeni yorumu ile sahnede olacak.

18 Kasım Pazar

Sakıp Sabancı Müzesi

Rus Avangardı Sergisi

Rus Avangardı Sergisi
Rus Avangardı Sergisi

Dolu dolu geçen Cuma ve Cumartesiden sonra size, dingin bir pazar için güzel bir sergi önerimiz olacak. Rus Avangardı: Sanat ve tasarımla geleceği düşlemek sergisi, 20. Yüzyılın ilk çeyreğinde yaşanan değişiklerin, Rus sanatçılar üzerindeki etkisine ışık tutuyor.

19 Kasım Pazartesi 

Kral Lear Tiyatrosu

Zorlu PSM / 20.30

kral lear - istanbul kasım etkinlikleri
kral lear – istanbul kasım etkinlikleri

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Haluk Bilginer’in benzersiz oyunculuğu ile Kral Lear sahnede olacak. Birçok sezon sahnede olan oyun bildiğiniz üzere Shakespeare’in en önemli eserlerinden. Haluk Bilginer’in çevirisi ile Türkiye sahnelerinde hayat bulan tragedyayı kaçırmayın.

20 Kasım Salı

Son Feci Bisiklet 

Zorlu PSM / 20.00

istanbul kasım ayı etkinlikleri - Son Feci Bisiklet
istanbul kasım ayı etkinlikleri – Son Feci Bisiklet

Ankara’nın bağrından çıkan yerli indie rock grubumuz Son Feci Bisiklet herkesin gönlüne taht kurdu. Yeni çıkardıkları “Kötü Şeyler” albümleri ile konserine hızla devam eden grup, başarılı canlı performanslarıyla cuma akşamı sizlerle olacak.

21 Kasım Çarşamba

Amor Tiyatrosu 

Zorlu PSM / 20.30

istanbul kasım ayı etkinlikleri-
istanbul kasım ayı etkinlikleri- amor tiyatrosu

Komşudan Attis Tiyatro katılıyor yine festivalimize. Antik Yunan tiyatrosunun efsanevi ismi Theodoros Terzopoulos’un eserlerinden Amor, küresel kriz çağında insanların davranışlarındaki değişikleri aşk üzerinden yorumluyor. Sanatçının üçleme olarak yazdığı, geçtiğimiz yıl sahnede olan  “Bir Daha” aslında üçlemenin son halkası. Bu yıl ise ikinci oyun Amor sahnede olacak.

22 Kasım Perşembe 

Hamlet Collage

Zorlu PSM / 20.30

Moskova’nın yenilikçi tiyatrosu Theatre of Nations’ın sahneye koyduğu “güncel” bir Hamlet izleyeceğiz bu akşam. Tiyatro Festivali Kapsamında sahnelenecek oyunun yönetmen koltuğundan Robert Lepage var. Hamlet’i bir video görüntülerinin yansıtıldığı “küp”ün içinde oyunun diğer karakterlerinin hayaleti ile birlikte kendi bilincine bakan bir hamlet izleyeceğiz.

Garanti Caz Yeşili: Lera Lynn

Zorlu PSM / 20.30 

Lera Lynn - istanbul kasım etkinlik rehberi
Lera Lynn – istanbul kasım etkinlik rehberi

Deneysel tiyatro havasında olmayanlar için Garanti Caz Yeşili kapsamında Lera Lynn konseri önerelim o halde. True Detective dizini herkes bilir. İşte bu hanım dizinin muhteşem müziklerinin ardındaki isim. Bu yıl yayınladığı Plays Well with Other albümündeki şarkıları da sanatçının büyüleyici sesinden dinleme fırsatı yakalayacağız.

23 Kasım Cuma

Gaye Su Akyol Konseri

Babylon / 21.30

gaye su akyol - istanbul kasım ayı etkinlikleri
gaye su akyol – istanbul kasım ayı etkinlikleri

Çok güzel iki albüm sonrasında “İstikrarlı Hayal Hakikattir” albümünü çıkaran Akyol Babylon’un sahnesinde olacak bu akşam.

24 Kasım Cumartesi 

Radyo Eksen Partisi

Babylon / 22.00

Çok sevdiğimiz radyo kanalının çok sevdiğimiz Dj’leri bu sefer Babylon sahnesini şenlendirecek. Punk’tan, indie rock’a uzanan geniş seçkisiyle sabaha kadar dans edeceksiniz.

Parti biletleri aşağıda;

http://www.biletix.com/etkinlik/UBB84/ISTANBUL/tr

XXF – Very Very French: Anatolian Power

Zorlu PSM / 20.30

Bir diğer etkinlik Fransız Kültür iş birliği ile gerçekleştirilen Very Very French Festival çok benzersiz olacak. Uluslararası birçok festivalde performans sergileyen Grup Ses ; Saz, darbuka gibi geleneksel enstrümanları elektronik müzik ile birleştiren Elektro Hafız; Anadolu halk müziği ile modern ezgileri harmanlayan Derya Yıldırım & Grup Şimşek ve Kozmonotosman’ın sahnede olacağı renkli ve modern bir Anadolu gecesi yaşayacağız.

25 Kasım Pazar

Cheesecake 

Eataly Mutfak Atölyesi / 13.00 

Cheesecake Eataly Mutfak Atolyesi
Cheesecake Eataly Mutfak Atölyesi

İstanbul Kasım ayının son mutfak etkinliğinde dünyanın en meşhur tatlılarından Cheesecake’in sırlarını öğreneceksiniz. Vanilla lime cheesecake ve fırınlanmayan çikolatalı cheesecake tarifleri denenecek. Kahvaltıdan sonra bir pazar tatlısına kimse hayır demez hele bu cheesecake olursa.

27 Kasım Salı

Kürk Mantolu Madonna 

Uniq Hall / 20.30

kurk mantolu madonna-istanbul tiyatro
kurk mantolu madonna-istanbul tiyatro

Sabattin Ali’nin çok güzel fakat aşırı tüketilmiş kitabından uyarlama tiyatro geçen yıl ilk defa sergilenmişti. Bu ay bir kez daha sahnede olacak olan oyunun yönetmen koltuğunda ayrıca oyunculardan biri olan Engin Alkan var.

Etkinlik bileti için;

http://www.biletix.com/etkinlik/VMF59/TURKIYE/tr

28 Kasım Çarşamba

Evrencan Gündüz

Babylon / 21.30

Seyirci ile ilişkisi bir harika olan, sahnede türler arası ani geçişleri ile şaşırtan pek sevdiğimiz “awesome” Can Gündüz’ün oğlu Evrencan Gündüz, 2 Kasım’da Londra’da vereceği konser sonrası ayağının tozuyla İstanbul Babylon’un sahnesinde olacak. Sanatçı yakın zamanda 6 şarkıdan oluşan Mevsim Çiçekleri adlı bir albüm de yayınladı.

Nederlands Dans Theater 

Zorlu PSM / 20.30

nederlands dans theater

Bir diğer etkinlik ise; 1959 yılında kurulan, daha evvel 2012 yılında ülkemizi ziyaret eden Nederlands Dans Theater, 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu oluyor. Kusursuz sahne tasarımlarıyla harika koreografileriyle festivalin en dikkat çekici isimlerinden biri olacağı kesin. Her zaman gelmiyorlar mutlaka gidin.

29 Kasım Perşembe 

Selami Şahin

Moda Kayıkhane / 22.30

FilGezi olarak hazırladığımız İstanbul etkinlik takviminde pek rastlayamayacağınız türden bir öneri ? Selami Şahin’i anlatmamıza gerek yok seveni de çok sevmeyeni de. Usta sanatçı bu akşam Moda Kayıhane sahnesinde olacak.

Oksimoron 

Baba Sahne / 20.30

istanbul kasım ayı etkinlikleri - oksimoron
istanbul kasım ayı etkinlikleri – oksimoron

Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği, Emre Karayel’in oynadığı tek perdelik oyun bol kahkaha vaadediyor. Başarılı bir sezonun ardından yeni sezonda da sahnelerde olacak oyun daha çok stand-up gösteridi gibi gitmediyseniz gidin gerçekten çok komik.

30 Kasım Cuma 

Şehinşah

Salon İKSV / 22.00

sehinsah - istanbul kasım etkinlikleri
sehinsah – istanbul kasım etkinlikleri

Geldik ayın son gününe. Son şarkısı “ Yak Yak Yak” hayranları tarafından çok sevilen Şehinşah, bu akşam Salon’un sahnesine konuk olacak. Türkçe Rap müziğe ayrı bir tat katmış sanatçının kalitesiz hiçbir şarkısı yok.

Etkinlik biletleri aşağıda;

http://www.biletix.com/etkinlik/V0V87/ISTANBUL/tr

Alarme Tiyatrosu 

Zorlu PSM / 20.30

Daha önce yukarıda bahsettiğimiz gibi; Geçtiğimiz yıl Festival seyircisi ile buluşan üçlemenin son oyunu “Bir Daha”, üçlemenin ilk iki oyununun sahnelenmesiyle turu tamamlayacak. Theodoros Terzopoulos’ın yazdığı üçlemenin ilki olan Alarme, İskoçya Kraliçesi Mary Stuart ile kuzeni ve İngiltere Kraliçesi Elizabeth arasındaki taht kavgasını konu alıyor. Yönetmen koltuğundan tabii ki Terzopoulos yer alıyor. Mary Stuart’ı Aglaia Pappa, Elizabeth’i ise Sophia Hill canlandırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here