Yol Öğretir: Düzce Torkul Yaylası ve Göleti

Merhaba doğa severler, Düzce seyahatim boyunca en çok gitmek istediğim yer Torkul Yaylası ve Göletiydi. 3 arkadaş otostopla seyahat ettiğimiz için bu yaylaya giden araç bulup bulamama konusunda çok endişeleniyorduk, yinede şansımızı denemek istedik ve koyulduk yola.

Bu yayla aynı zamanda Düzce’de bulunan Samandere Şelalesi ile aynı yol üzerinde kalıyor, Samandere şelalesine çıkarken sağ tarafta yaylaya ayrılan yol ayrımını göreceksiniz. Biz ilk şelaleyi gidip gördük ve dönüşte Torkul Yaylası yol ayrımında inip beklemeye başladık, yaylaya çıkan araçlar genellikle hep dolu oluyor ve çok az araç çıkıyordu, 1 saat boyunca orada bekledik. Daha sonra yanımıza yol üzerinde evi olan bir amca çıktı geldi, siz böyle zor araç bulursunuz , gidemezsiniz vs. şeyler söyledi. Bizim moralimiz iyice bozuldu tabi nasıl gideceğiz diye, neyse baktık yukarıdan araçlarıyla iki tonton dünya tatlısı bir yaşlı teyze ile amca geliyor, Habibe teyze ve Ahmet amca. Araçlarıyla yanımızda durdular. Ne yapıyorsunuz burada siz dediler, durumumuzu anlattık, onlarda yaylaya gezmeye çıkmışlar ve tekrar şehir merkezindeki evlerine dönüyorlarmış. Teyze bize çok üzüldü ve amcanın kulağına hadi şu gençleri götürelim sevaptır bey dedi biz duymuyoruz sanıyor ama ben duydum:) Amca karnı aç eve gidip yemek yemek istediği için bizi pek götürmek istememişti ilk başta ama teyzenin ısrarı üzerine dayanamayıp kabul etti. Hepimiz atladık arabaya tekrar yaylaya çıkmaya başladık, o kadar tatlı ve samimilerki , yol boyu hiç sıkılmadım, ilk önce yemek yemek için bizi yayladaki komşularının evine götürdüler, insanlar o kadar güzel kalpli ki kimse kötü düşünmüyor, herkes mutlu bir yaşam içinde, biz orada çat kapı gittiğimiz evde bir güzel ağırlandık karnımızı doyurduk.

Daha sonra tekrar koyulduk yola Göletin olduğu yere ulaşmak için, ve sonunda ulaştık manzara muhteşem, o kadar yol geldiğimize tabiki fazlasıyla değdi, biz yaz ayında gittik oldukça kalabalıktı mangal, piknik için dışarıdan gelen insanlar vardı, kamp içinde aynı şekilde, doğayı seven biriyseniz burayı gönül rahatlığıyla herkese öneririm. Peki ben bu başımdan gelen olayı birde neden anlattım, onuda söylemeden geçmiyim. Hayat siz ne kadar iyi düşünerek ister ve bir o kadar cesaretli olursanız karşınıza iyileri çıkarıyor. Habibe teyze ve Ahmet amca ile hala telefonlaşır konuşuruz, düzceye ısrarla tekrar çağırıyorlar, inşallah yine gideceğim.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikRejime Rağmen: İran
Sonraki İçerikÇuf Çuffff: Van Gölü Ekspresi ?
Site varsayılanı
20 yaşında, hem öğrencilik hemde kendi çapında gezginlik yapan sıradan biriyim. Gezmeye olan tutkum üniversitenin ilk yılı başladı ve yaklaşık 2 yıldır aktif olarak geziyorum. Türkiye turu yapmak bir hayalden öteydi benim için, şuan Türkiye turu yaptım ve yurt dışı hayalleri kurmaya başladım. Bir şeyi başarmak için size lazım olacak 2 şey var; istemek ve cesaret etmek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here