Avrupa’nın Eğlence Başkenti: Berlin

Berlin, kim olduğunuzu nereden geldiğinizi, hangi dili konuşup hangi dine mensup olduğunuzu umursamaksızın her milletten insana kucak açan çok kültürlü bir başkent. Dünya’nın dört bir yanından insan bu şehirde, sanatçı kimliklerini kendi kültürleriyle harmanlayarak Berlin’i yaratıcı fikirlerle daha yaşanılabilir ve eğlenceli bir yer haline getiriyor.

Eğlence demişken, Berlin özellikle gençler tarafından Avrupada son derece rağbet gören bir şehir. Bunda İbiza, Barselona gibi eğlence hayatının yoğun yaşandığı diğer avrupa şehirlerine kıyasla çok daha ucuz bir şehir olmasının etkisi büyük. Özellikle elektronik müzik aşığıysanız, Berlin sizin için adeta hiç ayrılmak istemeyeceğiniz sevgiliniz olacak. Son derece yetenekli Dj’lere, müziği ruhunuzda hissetmenizi sağlayan ses sistemlerine ve 3 gün boyunca durmaksızın devam eden çılgın partilere sahip gece kulüpleriyle Berlin, Dünya çapından eğlenmeyi seven genç kitlenin gözdesi.

Berlin’in En Popüler Gece Kulüpleri

  • Berghain & Panorama

Adres: Am Wriezener Bahnhof 10243 Berlin Friedrichshain
Web: http://berghain.de Fiyat: 8-14 Euro

  • Bar Lab Oratory

Adres: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin, Almanya
Web: http://lab-oratory.de/ Fiyat: 10-15 Euro

  • KitKat Club

Adres: Brückenstrasse 3 10179 Berlin
Web: http://kitkatclub.org Fiyat: 10 Euro

  • Tresor

Adres: Kopenicker Strasse 70 10179 Berlin Mitte
Web: http://tresorberlin.com Fiyat: 2-10 Euro

  • Watergate

Adres: Falckensteinstr. 49 10997 Berlin Kreuzberg
Web: http://water-gate.de Fiyat: 8-15 Euro

Berlin, hızlı eğlence hayatının yanında son derece huzurlu ve güvenli bir şehir. Aynı zamanda eğer Türk vatandaşı iseniz çok da yabancılık çekmeyeceksinizdir. Çünkü Berlin, hali hazırda Türkiye dışında yaşayan en kalabalık Türk nüfusuna sahip şehir. Türkler aynı zamanda Berlin’deki en kalabalık yabancı nüfusunu oluşturuyor. Şehrin her köşesinde Berlin usulü devasa dürüm dönerleri bulunan Türk restoranlarına rastlayabilirsiniz. Şehrin geniş sokaklarında yürürken, duvarlarındaki her biri farklı bir sanat eseri olan grafiti çalışmalarını hayranlıkla seyredip, yemyeşil parklarında soluklanabilirsiniz. Şehrin ortasından geçen Spree Nehri boyunca sağlı sollu bulunan kafe ve barlara ek olarak güneşlenebileceğiniz alanlar da mevcut.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here